wtorek, 10 lutego 2015

Pióra / Feathers


Te pióra zrobiłam zupełnie spontanicznie. Miałam pod ręką odpowiedni materiał i pomyślałam, że można by go jakoś wykorzystać. I szybko, bo nie miałam czasu na długie szycie, chciałam coś na już.
Tkaniny:
- szara cienka dresówka i cienka flanela w grubą kratę pochodzą z za małej dziecięcej koszuli. Jestem materialistką, nie mogłam jej oddać lub co gorsza wyrzucić. Zaczęłam wycinać szwy, żeby złożony materiał zajmował mniej miejsca niż cała koszula i tak przyczedł do mnie pomysł na pióra.
- mój biały t-shirt z szuflady.
A do tego jeszcze cekiny - żeby się pióra troszkę "ruszały"

Those feathers I did quite spontaneously. I had a suitable material , and I thought that I can use it and sew something. Something small and quick.
I had some fabrics from a small child's shirt, I didn’ want to throw it away, the fabrics were to nice. At the end I’ve add some sequins – to make a feathers mowing a little bit.

A zaczęłam od narysowania i wycięcia pióra z papieru a potem z obu tkanin. Z dresówki wycięłam pióro bez wystającego ogonka. Z flaneli wykroiłam całe pióro, potem wycięłam z jego środka ogonek - powstały mi 3 części. Ogonek położyłam na dresówce a resztę schowałam pod. I przypięłam do koszulki.

And I started by drawing the feather. Then I’ve cut if from those 2 fabrics. The feather that I’ve cut prom flannel I’ve divided in to 3 parts. One of them I’ve placed on the grey fabric, and the 2 of them – under. And I pinned it to the t-shirt.A potem naszywałam z wolnej ręki stopką do pikowania. 


Początkowo myślałam, żeby najpierw naszyć a potem ponacinać, ale finalnie zrobiłam na odwrót. Mając naciętą dresówkę wiedziałam gdzie szyć, nie musiałam nic rysować, taka trochę wariacja slash&stitch:)

I jeszcze tylko pranie i suszenie.

And I wash it and dry. And of course I added some sequins. T-shirt with feathers looks like on the picture below.

I tak oto wyszły pióra. Poukładałam jeszcze na nich cekiny. Ładnie wyglądały więc je przyszyłam. Mimo 3 warstw tkaniny i pikowania koszulka całkiem dobrze się układa.


5 komentarzy:

 1. Rewelacyjna aplikacja ...bluzka oryginalna.Okazuje się ,że nasze zbieractwo każdego ścinka może pięknie procentować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może:) i to w sposób bardziej "zrozumiały" dla ogółu:))

   Usuń
 2. Bardzo mi sie podoba. Uwielbiam takie szybkie prace będące odpowiedzią naszej artystycznej intuicji na potrzebę tworzenia. :-0

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super! Obrastasz w piórka, pięknie :)

  OdpowiedzUsuń